Berdych ani Šafářová nebudou hrát finále

23. července 2006 v 13:37 | iDnes.cz

P r a h a - Hra na riziko se nevyplatila, český tenista Tomáš Berdych v semifinále turnaje ve Stuttgartu dohrál. Druhý nasazený hráč podlehl turnajové trojce Davidu Ferrerovi ze Španělska 3:6 a 5:7. Ani Lucie Šafářová na turnaji v Palermu na účast ve finále nedosáhla. Podlehla druhé nasazené obhájkyni titulu Anabel Medinaové-Garriguesové ze Španělska dvakrát 4:6.

STUTTGART
Dvacetiletý Berdych tak promarnil šanci postoupit popáté v kariéře do finále turnaje ATP, přesto si ale vylepší osobní maximum ve světovém žebříčku. V pondělním vydání pořadí ATP se díky semifinálové účasti posune na 13. místo. S Ferrerem měl dosud kladnou bilanci, ale o tři roky starší soupeř, jenž prohrál poslední dva vzájemné duely, v dnešním semifinále vyrovnal na 2:2.

První set vyhrál španělský tenista za 36 minut, když Berdychovi nevycházela hra na riziko. Český držitel dvou titulů z okruhu ATP ztratil hned v úvodním gamu podání a soupeři to stačilo k zisku sady.

Také druhý set zahájil Ferrer tím, že Berdychovi prorazil servis a šel do vedení 3:0. Za stavu 5:3 podával Španěl na vítězství, ale český tenista skvělou hrou hrozbu odvrátil. V dvanáctém gamu však Berdycha zradilo podání, nejprve dvojchybou nabídl soupeři mečbol a další zápas ukončil. Svůj vztek si pak vylil na raketě.

"Byl to těžký zápas a na konci to bylo těsné," řekl Ferrer bezprostředně po zápase televizi DSF.

Berdych si z německé antuky odvezl prémii 27.500 eur, vítěz turnaje obdrží rovných 100 tisíc.

V nedělním finále narazí Ferrer na Josého Acasusa, který v argentinském duelu porazil krajana Juana Monaka ve třech setech.

PALERMO

Turnajová čtyřka Šafářová, jež se minulý týden ve fedcupové baráži s Francií vrátila na kurty po zranění mezižeberních svalů, tak nerozšíří svou bilanci tří titulů z okruhu WTA.

Španělka, jež vloni ve finále porazila Kláru Koukalovou, se v neděli utká o trofej a prémii 22.900 dolarů z celkové dotace 145 tisíc s Tathianou Garbinovou. Ta v semifinálovém duelu nenasazených domácích tenistek zvítězila nad Robertou Vinciovou dvakrát 6:2.