Srpen 2006

Má tenistka Šafářová nejlepší oko?

30. srpna 2006 v 13:44

New York - Americký list USA Today si všímá české tenistky Lucie Šafářové na US Open. Píše o ní, že jako 43. tenistka světa není zvyklá být nejlepší, ovšem ve statistikách tzv. "jestřábího oka" nejlepší je.
V údajích o přezkoumávání videozáznamu v případě sporného míče "na čáru" drží totiž na US Open rekordní skóre 4:0. To znamená, že čtyřikrát nesouhlasila s verdiktem rozhodčího, čtyřikrát požádala o revizi ze strany "jestřábího oka" a čtyřikrát se nemýlila.
"Asi mám dobré oko," cituje list Šafářovou. Žádná z firem vyrábějící brýle jí prý však ještě sponzorskou smlouvu nenabídla.
Na opačném konci tohoto žebříčku se nachází Ruska Věra Zvonarevová, 34. tenistka světa. Ta zaznamenala již osm chybných pokusů zvrátit verdikt arbitra.
Podle USA Today Zvonarevová vysvětluje svou zápornou bilanci tím, že chce jen využít své šance a někdy vyzkouší "jestřábí oko" jen pro zábavu.
Videozáznam měl grandslamovou premiéru v pondělí na US Open na stadionech Arthura Ashe a Louise Armstronga.
Prvním, kdo ho na grandslamu využil byl domácí tenista Mardy Fish. Jeho pokus byl neúspěšný.

Šafářová postoupila přes Stosurovou

29. srpna 2006 v 12:03
Šafářová postoupila přes Samanthu Stosurovou z Austrálie. "Ona brutálně servíruje, takže jsem potřebovala ji brejknout a udržet si servis," uvedla fedcupová reprezentantka. Stosurovou už jednou porazila na antuce a byla ráda, že to dokázala i na betonu. "Nechtěla jsem znovu prohrát na Grand Slamu v prvním kole," řekla Šafářová, která po pěti prohrách v prvních kolech poprvé na turnaji "velké čtyřky" vyhrála.

Největší mužská naděje Tomáš Berdych (pozn. přítel Lucie Šafářové), jehož newyorským maximem je účast v osmifinále z roku 2004, se v úvodním duelu utká s Borisem Pašanským.

Se srbským soupeřem dvanáctý nasazený Berdych ještě na okruhu ATP nikdy nehrál. Program na všech kurtech začne v 17:00 SELČ, Berdychův zápas je na kurtu číslo 13 na programu jako třetí v pořadí.

US Open: postoupili Novák a Šafářová

28. srpna 2006 v 23:55 | SportPlus.cz

New York - Z postupu do druhého kola tenisového US Open se z českých zástupců raduje Jiří Novák a Lucie Šafářová. Tři české tenistky se rozloučily v prvním kole.
Jiří Novák se stal prvním českým tenistou, který letos postoupil do druhého kola US Open.
Bývalá česká jednička, která hraje v New Yorku naposledy, v pondělí v prvním kole porazila Arnauda Clémenta z Francie 7:5, 6:2 a 7:5. Příštím soupeřem Nováka bude buď Paradorn Srichaphan z Thajska, nebo Argentinec Jose Acasuso, turnajová čtyřiadvacítka.
Jako první česká tenistka postoupila do druhého kola Lucie Šafářová. Česká reprezentantka porazila Samanthu Stosurovou z Austrálie po setech 6:2 a 7:6. Její příští soupeřkou bude francouzská hráčka Aravane Rezaiová.
Tenistka Iveta Benešová je v herní krizi, kterou nezlomila ani na US Open.
Na posledním grandslamovém turnaji sezony vypadla hned v prvním kole, když proti Američance Jill Craybasové uhrála jen dvě hry; ještě rychleji se poroučela Zuzana Ondrášková, která získala s Ai Sugijamaovou pouze jeden game.
Zakopalová nestačila podle očekávání na desátou nasazenou Lindsay Davenportovou a s Američankou prohrála 1:6 a 4:6.
Třiadvacetiletá Benešová dvakrát zabodovala v prvním setu a v druhém dostala "kanára". "To trvalo tak krátkou dobu, že jsem se ani nestačila vzpamatovat," citoval tenistku Český rozhlas.
"Mám krizi. Nehraji dobře a je jedno, kdo stojí na druhé straně," dodala loni 33. hráčka světa, která momentálně figuruje až na 74. pozici světa.
Rodačka z Mostu nechce nad svými výkony naříkat. "Ani lámat rakety nebudu. Tak to prostě je a budu doufat, že se to zlomí," řekla Benešová, která se po prohře smála. "Nic jiného mi nezbylo," dodala.
Vůbec první vyřazenou v New Yorku byla Ondrášková. Do Ameriky přijela jen na US Open, ale na dvorcích ve Flushing Meadows se vůbec neohřála. "Tolik chyb! To byla strašná hra! Přišla jsem na kurt a nemohla zahrát pořádně úder. Nechápu, co to mělo být," zlobila se na sebe loňská finalistka Prague Open pro prohře s osmadvacátou nasazenou.
Belgičanka Justine Heninová-Hardenneová a domácí favorit Andy Roddick vstoupili do US Open jasnými výhrami. Oba dnes bez problémů vyhráli v New Yorku své zápasy prvního kola.
Turnajová dvojka Heninová-Hardenneová potřebovala hodinu a čtvrt, aby porazila Italku Marii Elenu Camerinovou. Zápas, stejně jako celý program dne, začal kvůli dešti o hodinu a půl později, než měl.
"Moc dobře jsem se dneska nepohybovala, snad kvůli počasí, ale od druhého setu jsem se dostávala do tempa, jako bych se zahřála, a bylo to pořád lepší a lepší," řekla po utkání letošní vítězka pařížského Roland Garros a finalistka na Australian Open a ve Wimbledonu.
V utkání se Heninová-Hardenneová dopustila třiadvaceti nevynucených chyb, ale její soupeřka udělala sedm dvojchyb a měla jen tři vítězné údery. "Kvůli dešti jsem se nemohla pořádně rozehrát. Nepředvedla jsem nejlepší tenis, ale počítá se výhra a postup," řekla Belgičanka.
Devátý nasazený Roddick potvrdil vzestup formy a Florenta Serru z Francie vyprovodil z chladného kurtu za pětasedmdesát minut po setech 6:2, 6:1 a 6:3. "Je skvělé, že držím formu ze Cincinnati. Hraji sebevědomě a to je dobré znamení," smál se Roddick po postupu.

Vik, Benešová i Šafářová neuspěli

24. srpna 2006 v 17:34

Praha - Český tenista Robin Vik vypadl na turnaji v New Havenu ve druhém kole. Iveta Benešová a Lucie Šafářová skončily už v 1. kole ve Forest Hills.

NEW HAVEN

Cesta Robina Vika turnajem v New Havenu skončila ve druhém kole. Český tenista v úterý na americkém turnaji nestačil na třináctého nasazeného Xaviera Malisse z Belgie, kterému podlehl 1:6, 6:4 a 3:6.
Turnaj už překvapivě skončil i pro domácího obhájce titulu Jamese Blakea. Americký tenista měl jako nejvýše nasazený v prvním kole volný los a ve svém úvodním vystoupení v New Havenu prohrál ve třech setech se Španělem Rubenem Ramirezem Hidalgem.
Blake přitom během zápasu promarnil pět mečbolů. Po vyhraném úvodním setu nejprve v tie-breaku druhé sady neproměnil ani jednu ze dvou šancí na ukončení zápasu a ve třetí sadě přišel o vedení 5:2. Rozhodující sada nakonec končila zkrácenou hrou, ale ani v ní nedokázal pátý hráč světa dotáhnout do konce vedení 4:1.
"Je frustrující, když máte mečboly a nevyhrajete. Když jsem podával na vítězství v zápase, kazil jsem první servisy, což je neomluvitelné," řekl zklamaný Blake po neúspěšném utkání.
Amélie Mauresmová v New Havenu své první utkání na okruhu WTA po více než dvouměsíční pauze i přes menší problémy zvládla. Francouzská světová jednička, jež od červencového vítězství ve Wimbledonu nehrála kvůli svalovému zranění, dnes ve druhém kole generálky na US Open porazila Galinu Voskobojevovou z Ruska, přestože s hráčkou z kvalifikace ztratila první set.
Obhájkyně titulu Lindsay Davenportová zvládla na turnaji v New Havenu bez problémů i druhé kolo a ve čtvrtfinále ji čeká stejně jako v loňském finále duel s Francouzkou Amélií Mauresmovou. Američanka, která se po půlroční zdravotní pauze vrátila na kurty před dvěma týdny v Los Angeles, ve středu porazila Italku Francesku Schiavoneovou 6:4, 6:2.
V New Havenu hrají muži na tvrdém povrchu o 675.000 dolarů, ženy si na tomtéž turnaji rozdělí o 75.000 dolarů méně.

Vaidišová zdolala v Montrealu další Česku Šafářovou

16. srpna 2006 v 13:12 | Sport.cz

V souboji českých tenistek na turnaji v Montrealu porazila favorizovaná Nicole Vaidišová Lucii Šafářovou a ve 3. kole narazí na úspěšnější ze souboje mezi Nicole Prattovou z Austrálie a Marie-Eve Pelletierovou z Kanady. Šafářová dokázala proti deváté hráčce světa a turnajové pětce získat první set v poměru 6:3, ale v dalších sadách kralovala Vaidišová a vyhrála je 7:5 a 6:1.

Vaidišová se utká se Šafářovou

15. srpna 2006 v 0:27

Praha - České tenistky Vaidišová se Šafářovou se utkají na turnaji v Torontu. V Cincinnati překvapivě brzy vypadl pátý nasazený Davyděnko.
MONTREAL
Tenistka Lucie Šafářová zvládla vstup do turnaje v Montrealu a po vítězství nad Francouzkou Virginií Razzanovou ji v druhém kole čeká souboj s Nicole Vaidišovou. Česká jednička, která je v soutěži dotované částkou 1,3 milionu dolarů nasazena jako číslo devět, měla na úvod volný los.
Devatenáctiletá Šafářová dnešní utkání s Razzanovou nadějně rozehrála, ale o čtyři roky starší soupeřka postupně hru vyrovnala. První set tak vítězka tří turnajů WTA nakonec získala za 48 minut v poměru 7:5, druhou sadu vyhrála 6:4. Celý zápas ukončila za hodinu a 35 minut.
Se sedmnáctiletou Vaidišovou má Šafářová vyrovnanou bilanci 1:1. Dosud se dvakrát utkaly na antuce, poslední vzájemný duel letos v dubnu v Amelia Island vyhrála Šafářová a došla tam až do semifinále.

Šafářová vypadla ve 2. kole turnaje v Los Angeles

10. srpna 2006 v 12:35 | DenikSport.cz

Česká tenistka Lucie Šafářová ve druhém kole turnaje v Los Angeles nestačila na Srbku Jelenu Jankovičovou, které podlehla 6:7 a 4:6

Dvouhra tak bude v Kalifornii probíhat už bez české účasti, protože hned v prvním kole na tvrdém povrchu vypadly Hana Šromová a Květa Peschkeová.
Návrat po pauze zaviněné zraněním zad se nevydařil domácí Lindsay Davenportové. Bývalá světová jednička a čtyřnásobná vítězka tohoto turnaje se marně snažila najít herní rytmus, udělala deset dvojchyb a devětadvacet nevynucených chyb. Australanka Samantha Stosurová ji tak porazila 6:7, 6:4 a 6:3. "Musím se naučit znovu reagovat. Ale jsem šťastná, že jsem se alespoň znovu nezranila a moje záda jsou v pořádku," komentovala svůj výkon třicetiletá Davenportová.
Na turnaji v Los Angeles se hraje o 600.000 dolarů.

Šafářová si o třetí kolo v Los Angeles zahraje s Jankovičovou

9. srpna 2006 v 12:47 | iDnes.cz

Los Angeles

Soupeřkou Lucie Šafářové ve druhém kole tenisového turnaje v Los Angeles bude Jelena Jankovičová. Šestnáctá nasazená hráčka ze Srbska a Černé Hory v posledním úterním duelu porazila Saniu Mirzaovou z Indie 6:2 a 7:6. Devatenáctiletá Šafářová se utká s o dva roky starší Jankovičovou na okruhu WTA poprvé.
Kalifornský turnaj s dotací 600.000 dolarů v úterý nečekaně opustila druhá nasazená ruská hráčka Naďa Petrovová, která po volném losu v prvním kole podlehla Virginii Ruanové-Pascualové ze Španělska 0:2. Petrovovou už delší dobu trápí potíže s tříslem, ale příčiny porážky viděla jinde.

Šafářová vypadla v San Diegu

1. srpna 2006 v 14:15 | ČTK
San Diego - Česká tenistka Lucie Šafářová prohrála v pondělí na turnaji v San Diegu v prvním kole po třísetové bitvě se Sybille Bammerovou.
Devatenáctiletá fedcupová reprezentantka podlehla v úvodním setu Rakušance 4:6, a přestože druhou sadu získala ve zkrácené hře, na zvrat už nestačila. V rozhodujícím setu nedala soupeřka Šafářové šanci a povolila jí uhrát jen jeden game.
Argentinská tenistka Paola Suarezová vyřadila v úvodním kole devátou nasazenou Dinaru Safinovou. S patnáctou hráčkou světového žebříčku sice prohrála první set, v dalších dvou ale Rusku porazila 6:3 a 6:4.