Únor 2007

Senzace: Šafářová je v Paříži ve finále

10. února 2007 v 16:53
10.02.2007 16:05 - P a ř í ž - Senzační postup do finále pařížského turnaje slaví česká tenistka Lucie Šafářová. V sobotním semifinálovém utkání porazila světovou dvojku a turnajovou jedničku Justine Heninovou-Hardenneovou, která si ve francouzské metropoli odbyla letošní premiéru. Šafářová ji zdolala 7:6, 6:4 a popáté v kariéře se ocitla ve finále turnaje WTA.

Paříž

O svůj čtvrtý titul a největší podíl z dotace 600.000 dolarů se dvacetiletá tenistka v neděli utká s vítězkou souboje Amélie Mauresmová - Naděžda Petrovová.
Poté, co v pátečním čtvrtfinále porazila Šafářová pátou hráčku světa Světlanu Kuzněcovovou, připsala si ještě cennější úspěch. S Heninovou sice v prvním setu prohrávala už 2:5, ale dokázala vyrovnat a v tie-breaku pak dokonala skvělý obrat. Nepříznivé skóre dokázala otočit i v druhé sadě, v které prohrávala 2:4.
Přítelkyně českého tenisty Tomáše Berdycha tak nadále prožívá skvělý start do sezony. Během necelého měsíce porazila už druhou bývalou světovou jedničku. Na lednovém Australian Open postoupila přes Francouzku Mauresmovou do čtvrtfinále, kde ale nestačila na Nicole Vaidišovou. Té nyní oplatila porážku v druhém kole v Paříži.
Dvouhra - semifinále:
Šafářová (ČR) - Heninová (1-Belg.) 7:6 (7:5), 6:4.