Ve Wimbledonu jde dál i Berdych

29. června 2007 v 9:58
28.06.2007 18:56 - L o n d ý n - Obě nejlepší české tenistky postoupily do 3. kola Wimbledonu. Vaidišová vyprovodila z kurtu Australanku Prattovou a Šafářová zvládla dohrávku s Řekyní Daniilidouovu. V podvečer je doplnil Berdych, který si ve čtyřech setech poradil s Francouzem Llodrou. Naopak venku ze hry jsou Benešová, Šromová, Hernych a Zíb.

Cení se zejména vítězství Lucie Šafářové, která dohrávala ve středu deštěm přerušený zápas se 47. hráčkou žebříčku Eleni Daniilidouovu.

Zápas byl přerušen při podání Šafářové za stavu 4:2 a 40:40 ve třetím setu. Dnešní dohrávka trvala necelých deset minut a Šafářová celkově zvítězila 6:4, 3:6, 6:3.

Ve středu to totiž v jednu chvíli se Šafářovou vůbec nevypadalo dobře. Po vyhraném úvodním setu 6:4 hned v následující hře uklouzla a bolestivě si poranila koleno.

Přestože byla ošetřena, zranění jí evidentně bránilo v optimálním pohybu po dvorci, čehož Řekyně využila a set vyhrála 6:3. Šafářová však pro rozhodující set zmobilizovala síly, klíčový servis vzala soupeřce v šesté hře, a i když v následujícím gamu odvracela tři brejkboly, výhru si vzít nenechala. Zápas trval dvě a čtvrt hodiny.

Šafářovou teď čeká třetí nasazená Jelena Jankovičová ze Srbska, která byla úspěšnější v dosud jediném vzájemném duelu.