Benešovou čeká nečekaná těžká zkouška

13. července 2007 v 14:18
13.07.2007 13:49 - P a l a f r u g e l l - Když loni při fedcupovém zápase v Thajsku prohrála s domácí Suchanun Viratprasertovou, byla hodně otrávená. Nyní čeká Ivetu Benešovou v týmové soutěži další singlová zkouška. Při absenci nemocné české jedničky Nicole Vaidišové ji nehrající kapitán Aleš Kodat vybral jako druhou hráčku do dvouher pro nadcházející baráž ve Španělsku.

Původně měla nastoupit jen do čtyřhry po boku Barbory Záhlavové-Strýcové, nakonec bude hrát mnohem důležitější roli. Ve dvouhře má přitom ve Fed Cupu zatím bilanci 2:5.
"Je to určitě větší zodpovědnost než hrát sama za sebe. Zkusím se s tím poprat a udělám maximum pro to, abych udělala bod a aby se nám konečně podařilo postoupit do nejvyšší skupiny," řekla před důležitým utkáním týmové soutěže.
Už několik let se Češky marně snaží probojovat mezi elitní osmičku, kde by s Vaidišovou i Šafářovou mohly pomýšlet na velký úspěch. Dvakrát za sebou prohrály baráž nejtěsnějším rozdílem 2:3. "Loni a předloni jsme z toho byly hodně zklamané, teď to chceme dokázat i pro Nicolu," uvedla Benešová.
V sobotu v 11:00 zahájí duel zápasem s domácí jedničkou Anabel Medinaovou-Garriguesovou. "Známe se dlouho z turnajů, už jsme spolu trénovaly, takže vím, co očekávat. Hraje španělský styl, nedělá moc chyb a dobře se pohybuje," popsala silné stránky soupeřky.
Taktiku na ni česká tenistka hrající levou rukou nebude vymýšlet sama. "Počkám na rady od kapitána," vysvětlila. Nehrající kapitán Aleš Kodat, který tým převzal před zápasem na Slovensku, jí hodně pomáhá.
"Určitě jeho rady vnímám a hodně mu věřím. Doufám, že mi poradí dobře. Dobře nás motivuje a hodně tomu rozumí," dodala čtyřiadvacetiletá hráčka s tím, že na ni platí spíše tvrdší přístup.
S přechodem na antuku neměla po sezoně na trávě žádné problémy. "Myslím, že to bylo úplně v pohodě, jako hráčky jsme na to zvyklé a nedělá nám to problémy."
Při dnešním losování se nad areálem tenisového klubu Llafranc proháněl vítr, podle tenistek to však bylo tento týden poprvé. "Určitě je to pro tento sport všeobecně těžší, ale je to pro obě stejné," hodnotila tyto podmínky Benešová.
Jenom v extrémním případě by se podle ní stíraly výkonnostní rozdíly. "To by musel být úplný uragán, někdy se to stává. Někdy to není ani o tenise a není to vůbec pohledné. Doufám, že takové podmínky nebudou," dodala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama