České tenistky mezi elitu nepostoupily

16. července 2007 v 14:12
15.07.2007 17:34 - P a l a f r u g e l l - České tenistky mezi fedcupovou elitou nepostoupily. Baráži o účast ve Světové skupině I prohrály ve Španělsku 1:4. Po úvodním dnu, který skončil smírně 1:1, nepřidaly ani bod. Ve dvouhrách neuspěla jednička Lucie Šafářová ani Iveta Benešová. Barbora Záhlavová-Strýcová, Petra Kvitová pak prohrály čtyřhru.
Medinaová-Garriguesová - Šafářová 6:3, 6:2
Medinaová trápila Šafářovou liftovanými míči a výborným pohybem. Vracela i údery, které by proti jiné hráčce možná byly vítězné.
"Oběhala míče, které mně normálně hráčky nevracejí. Je to těžké, člověk se to snaží dát ještě líp a udělá pak chybu," řekla na tiskové konferenci Šafářová.
Česká jednička pro duel ve Španělsku se celý první set prakticky neprosadila při podání soupeřky, často zkazila hned return a vůbec se nedostala do hry. Medinaová se mohla o servis opřít. "Hodně to střídala, dobře umisťovala, její druhý servis byl nepříjemný," uvedla pětadvacátá hráčka světa Šafářová.
Při vlastním servisu čelila už v šesté hře třem brejkbolům za sebou, tehdy je však ještě odvrátila. V osmém gamu se už ze stavu 0:40 nedostala a osmadvacátá hráčka světa za stavu 5:3 podávala na vítězství v úvodní sadě. Zvládla to bez ztráty jediného míčku.
Hned v prvním gamu druhé sady Šafářová odvracela brejkboly, ale pak se poprvé chytila na returnu a hned si při podání soupeřky vypracovala brejkbol. Nevyužila ho a naopak v pátém gamu podání ztratila, když udělala dvojchybu a vzápětí poslala forhend do sítě.
Česká tenistka mnohem více chybovala, prohrála čtyři gamy za sebou i celý zápas. Zápas zakončila symbolicky zkaženým returnem při prvním mečbolu soupeřky. Prohrála s ní zatím všechna tři vzájemná utkání.
"Hrála výborně, dobře servírovala, byla prostě na kurtě lepší," uznala po dnešní porážce. Španělská jednička podle ní hrála lépe než v sobotu s Ivetou Benešovou. "Tam tak dobře nepodávala a dělala víc chyb," dodala.
Domínguezová-Linová - Benešová 6:2, 4:6, 6:3.
Benešová do dnešního zápasu vstoupila dobře a hned se ujala vedení 2:0, ale to bylo v prvním setu z její strany vše. Často chybovala a Španělce stačilo jen trpělivě vracet míče, aby celý set vyhrála 6:2.
Stejný obraz hry pokračoval i ve druhé sadě. Španělka v ní vedla 2:0, než Benešová po osmi ztracených gamech za sebou konečně bodovala. Česká tenistka zpřesnila hru a začala hrát trpělivěji, což jí přineslo brejk a vyrovnání skóre.
Pak byl zápas jako na houpačce, obě tenistky střídaly dobré momenty s lacinými chybami. Do desáté hry vstupovala Benešová s vedením 5:4 v zádech a po prvním neproměněném setbolu jí nakonec soupeřka set darovala. Po shodě udělala dvě dvojchyby za sebou a musela se chystat na třetí set.
"I když jsem prohrávala, tak jsem se pořád snažila bojovat, vyplatilo se to, když jsem otočila ten druhý set," řekla novinářům náhradnice za Vaidišovou. V úvodu třetího setu Domínguezová-Linová začala méně chybovat a přidala několik hodně povedených úderů, díky čemuž se dostala do vedení 4:1.
"Byla škoda, že jsem neudělala první game na svůj servis, kdy jsem vedla 40:15. Měla jsem tam pár šancí, kdy jsem si vytvořila tlak a pak jsem to nedohrála," komentovala poražená hráčka průběh rozhodující sady.
V ní ještě po dvou povedených gamech snížila na 3:4, ale utkání nezvrátila. Zase udělala laciné chyby a zápas ukončila v deváté hře bekhendem do sítě. "Ona neudělala skoro žádnou chybu, já jsem byla trošku netrpělivá a dala jsem jí šanci. Hned to bylo 30:0 na její servis a to se těžko dotahuje," řekla česká tenistka.
V závěru ji mohutně povzbuzoval a koučoval nehrající kapitán Aleš Kodat, který na ni pokřikoval pokyny i mezi jednotlivými výměnami. Benešová to moc dobře vnímala.
"Dívala jsem se na něj skoro po každém míči, protože to byl takový záchytný bod. Věřila jsem mu a snažila jsem se vydedukovat, jestli mi poradí ještě něco jiného," uvedla.
Ruanová-Pascualová, Llagosteraová-Vivesová - Záhlavová-Strýcová, Kvitová 6:4, 6:1
Domácí hráčky vyhrály i čtyřhru, do níž nastoupily Virginia Ruanová-Pasualová a Nuria
Llagosteraová-Vivesová. Český pár Barbora Záhlavová-Strýcová, Petra Kvitová porazily 6:4 a 6:1.
Sedmnáctiletá Kvitová si za rozhodnutého stavu odbyla debut v týmové soutěži a společně se Záhlavovou-Strýcovou vedly v první sadě už 4:2. Pak už se však prakticky k ničemu nedostaly a Španělky po čtyřech získaných hrách za sebou vyhrály první set 6:4.
I druhá sada měla jednoznačný průběh, hostující hráčky získaly jediný game a z Palafrugellu odjedou s jediným bodem za vítězství Lucie Šafářové nad Llagosteraovou-Vivesovou.
Španělsko - Česko 4:1
Medinaová-Garriguesová - Šafářová 6:3, 6:2
Domínguezová-Linová - Benešová 6:2, 4:6, 6:3
Ruanová-Pascualová, Llagosteraová-Vivesová - Záhlavová-Strýcová, Kvitová 6:4, 6:1.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama