Do dvouhry nastoupí jako dvojka Benešová

13. července 2007 v 14:15
13.07.2007 12:12 - P a l a f r u g e l l - Iveta Benešová nastoupí jako česká dvojka do dvouher fedcupové baráže ve Španělsku. Nehrající kapitán Aleš Kodat o tom rozhodl těsně před dnešním losováním, které zápas s domácí jedničkou Anabel Medinaovou-Garriguesovou zařadilo hned na úvod zápasu. Po nich bude v sobotu následovat utkání Lucie Šafářová s Nurii Llagosteraovou-Vivesovou.

Nehrající kapitán Aleš Kodat si stejně jako v předchozím zápase na Slovensku myslí, že los prakticky nehraje roli. "Myslím, že to až tak neovlivní průběh zápasu. Navíc na Slovensku bylo vylosování stejné a nakonec vítězné, tak proč by to tak nemohlo být tady," řekl na tiskové konferenci. Benešová měla původně nastoupit pouze po boku Barbory Záhlavové-Strýcové ve čtyřhře, ale kvůli nemoci české jedničky Nicole Vaidišové musí hrát i dvouhru. Naposledy v ní do Fed Cupu nastoupila loni v dubnu v Thajsku, kdy na tvrdém povrchu prohrála se Suchanun Viratprasertovou.
Los navíc rozhodl, že bude celý zápas zahajovat a proti domácí jedničce nebude favoritkou. "Myslím, že je víceméně jedno, kdo začíná. Udělám všechno pro to, abych udělala bod," komentovala losování Benešová.
Šafářová se pak postaví na kurt proti Llagosteraové-Vivesové, které dal španělský nehrající kapitán Miguel Margets Lobato poměrně překvapivě přednost před tradiční španělskou dvojkou Lourdes Domínguezovou-Linovou.
"Očekávalo se to jenom podle soupisky, já jsem si říkala, že v tom boji o dvojku je to vyrovnané. Byla zraněná a teď se vrací, takže její postavení na žebříčku nemusí odpovídat tomu, jak hraje," řekla o aktuálně až 170. hráčce světa, kterou v obou dosavadních vzájemných zápasech porazila.
Domínguezová-Linová by měla nastoupit pouze ve čtyřhře po boku výborné deblistky Virginie Ruanové-Pascualové. Program po oba dny začne v 11:00.
Češky bez Vaidišové čeká tvrdý boj
Zápas, který se měl bez problémů rozhodnout už ve dvouhrách, bude zřejmě drama. Absence nemocné světové desítky Nicole Vaidišové pořádně zamíchala papírovými předpoklady před baráží Fed Cupu ve Španělsku. V ní budou české tenistky na antuce v Palafrugellu bojovat o účast mezi osmičlennou elitou a šanci hrát příští rok o mety nejvyšší.

Vyřazení Vaidišové postavilo do pozice jasné jedničky českého týmu Lucii Šafářovou, do dvouher k ní nehrající kapitán Aleš Kodat zařadil Ivetu Benešovou. Spekulovalo se ještě o Barboře Záhlavové-Strýcové, ale už v původní nominaci podle vlastních slov bral Benešovou jako náhradnici pro dvouhru.

"Definitivní rozhodnutí padlo včera večer. Rozhodl jsem se podle momentální formy hráček. Její hra z levé ruky by mohla Španělkám víc vadit," vysvětlil, proč padla volba na čtyřiadvacetiletou tenistku, která je momentálně na 82. příčce světového žebříčku. "Pokud obě naše hráčky předvedou svou standardní formu, mají velkou šanci na vítězství," dodal.

Španělský nehrající kapitán Miguel Margets Lobato vidí absenci Vaidišové jako velkou šanci. "Bez Nicole se nám otevřely dveře. Ale musíme brát na sebevědomí, že nejlépe v žebříčku postavenou hráčkou je pořád Češka Lucie Šafářová, takže to bude pro obě strany těžký zápas. Šance jsou padesát na adesát," uvedl na dnešní tiskové konferenci.

Pokud mají mít Češky šanci na úspěch, musí Šafářová vyhrát obě dvouhry. Se panělskou jedničkou Anabel Medinaovou-Garriguesovou zatím prohrála oba zájemné zápasy, druhou hráčku domácího týmu Nurii Llagosteraovou-Vivesovou aopak dvakrát porazila. Čtvrtfinalistka lednového Australian Open ve Fed Cupu ukázala svou sílu v dubnu na Slovensku, kde zvrátila nepříznivý vývoj utkání a porazila sebevědomou domácí jedničku Danielu Hantuchovou. Odpovědnost si česká jednička stále nepřipouští. "Body se ode mě čekají vždycky. Dám do toho sto procent a doufám, že se mi podaří zvítězit," prohlásila.

V posledních dvou případech prohrály české reprezentantky baráž nejtěsnějším rozdílem 2:3. Loni české reprezentantky přišly ve Francii o šanci na postup až v závěrečné čtyřhře. Drama rozhodujícího utkání je může čekat i ve Španělsku, pokud by byl po dvouhrách stav nerozhodný. Španělky mají ve svém středu vynikající deblistku Virginii Ruanovou-Pascualovou a při tomto vývoji zápasu by před čtyřhrou byly favoritkami na účast ve Světové skupině I pro příští rok.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama