Srpen 2007

Šafářová: Chci dát trenérovi dárek

30. srpna 2007 v 18:08
30.08.2007 02:30 - N e w Y o r k - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Rána doleva, rána doprava. Hrou plnou vítězných míčů si tenistka Lucie Šafářová došla pro další vítězství na US Open: Andreu Petkovičovou z Německa porazila 6:3, 6:3. Na posledním grandslamu sezony si tak poprvé v kariéře zahraje třetí kolo. "Snad to není konečná," řekla po zápase.
Vypadalo to dnes jednoznačně. Bylo?
Věděla jsem, že mám docela dobrý los. Nikdy jsme ji neviděla hrát, pamatuju si ji jen z juniorů. Byl to docela nervózní zápas, protože jsem měla velkou šanci vyhrát. Nehrála jsem asi nejlíp, ale věděla jsem, že mi tenhle výkon stačí.
Nehrála nejlíp? Dala jste spoustu vítězných míčů.
Tak možná jsem k sobě moc kritická.
Ve třetím kole vás čeká wimbledonská finalistka Bartoliová. To už tak snadný los není.
Tam už mi takový výkon stačit nebude. Hra bude rychlejší, ona je poslední dobou výborná. Ještě jsem s ní nehrála, ale hodněkrát jsem ji viděla. Mému trenérovi je zítra čtyřicet a říkal, abych mu vítězství dala k narozeninám. Tak se o to pokusím.
To není skromný. Zkuste Bartoliovou popsat.
Je agresivní. Při servisu stojí hodně v kurtu, po odskoku míč hned napálí a člověk musí být připravený, že mu rychle přiletí zpátky. Je robustnější, takže ji musím honit.
O jejím otci je známo, že má zvláštní tréninkové metody. Co o nich víte?
Ani nehraje tenis, je to zubař. Ještě donedávna jsme se mu všichni smáli, co předvádí. Jak ji na tréninku ničí. Týká se to třeba servisu: přijde a pokaždé ho hraje jinak. Ale ve Wimbledonu jsme sklapli.
Co její otec třeba dělá?
Hodně studuje, pořád jí na rakety dává nějaká závaží. Má takovou obrovskou těžkou tyč, se kterou ji nutí mávat. Nikdy ji nenechá trénovat s nikým jiným než s ním. Rozehraje jí míč do plotu, ona tam běží a musí ho zahrát do kurtu.

Šafářová: Fandil mi celý autobus

28. srpna 2007 v 16:50
27.08.2007 21:38 - N e w Y o r k - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Z hlediště kurtu číslo 10 se každou chvíli ozval křik: "Go, Lucie, go!" Fanoušci mávali českými vlajkami a tleskali téměř po každé výměně. Kde se tu vzali? "Sestra Veronika vede s manželem hodinu od New Yorku tenisový klub," vysvětlovala Lucie Šafářová.
"Vždycky v první pondělí naloží plný autobus lidí a přijedou," dodala poté, co v prvním kole US Open porazila australskou soupeřku Mooreovou.
První kolo máte za sebou. Ale hned na jeho začátku jste ztratila servis a prohrávala 0:2.
Týden jsem tady jen trénovala a začátek prvního zápasu je vždycky pomalejší. Navíc jsem hrála s holkou, kterou jsem předtím v životě neviděla. Začala dobře, ale pak dělala chyby.
Takže na úvod dobrý zápas.
Ani ne, nic moc mi neukázal. Nemohla jsem se dostat do rytmu, což bylo nepříjemné: dala ránu do kurtu a hned pak zkazila dva jednoduché míče.
Jste už 22. na světě. V čem je vaše hra lepší než loni?
V kondici a v síle. Údery už dnes umí skoro všichni, takže musíte mít svaly a vytrvalost. Podívejte se na Ivanovičovou: vyhrála turnaj v Los Angeles a pak prohrála v prvním kole v Torontu. Protože byla unavená.
Jezdíte na US Open ráda?
Docela ano. Je tady velký areál a letos pořadatelé přestavěli šatny. Jsou větší, stejně jako prostory pro hráče. Navíc mám ráda New York.
Co hlavně?
Manhattan. Přijdete v kteroukoli hodinu a pořád se něco děje.
Nevadí vám zdejší dusna?
Proti minulému týdnu to bylo v pohodě. Hlavně v sobotu byla stoprocentní vlhkost: vyšla jsem ven a hned jsem byla mokrá.

US Open: Berdych a Šafářová postupují

27. srpna 2007 v 21:11
27.08.2007 20:53 - N e w Y o r k - Tomáš Berdych a Lucie Šafářová jsou prvními českými hráči ve druhém kole dvouhry na grandslamovém US Open. Zatímco Šafářová si poradila s Australankou Mooreovou 6:3, 6:2, její přítel Tomáš Berdych porazil ve třech setech Francouze Gicquela 6:3, 7:6 (7:0), 6:2. S turnajem se rozloučila Renata Voráčová.

Berdych i Šafářová nepotřebovali k postupu více než minimální počet setů.

Šafářová neměla sedmnáctiletou Australankou neměla vůbec žádné problémy a v pohodě si došla pro vítězství 6:3, 6:2. Ve druhém kole se dvacetiletá Češka utká s vítězkou duelu mezi Němkou Petkovicovou a domácí Cohenovou.

Dvacátá nasazená Češka tak minimálně zopakuje svůj nejlepší výsledek z New Yorku , kterého dosáhla v loňském roce.

Šafářové přítel Tomáš Berdych měl o něco více práce.

S Gicquelem, který v loňském roce ztroskotal až ve 4. kole na Rogeru Federerovi, vyhrál úvodní sadu 6:3, ale ve druhé si vybral první větší krizi. Za stavu 3:5 čelil Berdych soupeřově podání, ale skvělou hrou si game vzal zpátky. Francouze pak "dorazil" ve zkrácené hře, v níž dominoval jasně 7:0. Třetí sadu pak rodák z Valašského Meziříčí už v pohodě vyhrál 6:2.

Šafářová jde v Los Angeles rázně dál

10. srpna 2007 v 14:13
09.08.2007 07:45 - L o s A n g e l e s - Česká tenistka Lucie Šafářová postoupila na turnaji v Los Angeles ve velkém stylu do třetího kola. V Kalifornii si na tvrdém povrchu ve středu poradila s Japonkou Ai Sugijamaovou, kterou porazila 6:3 a 6:4, a v zápase o postup do čtvrtfinále ji čeká nasazená trojka Ana Ivanovičová ze Srbska.
Šafářová potvrdila dobrou formu a s postupem neměla vážnější komplikace.
Průběh utkání měla po celé střetnutí pod kontrolou a japonskou hráčku s přehledem přehrála. Do podniku s dotací 600.000 dolarů vstoupily vítězně například také turnajová jednička a dvojka Maria Šarapovová a Jelena Jankovičová.
Potíže neměla ani slovenská tenistka Daniela Hantuchová.
Všechny měly v prvním kole volný los a úvodní výhra je poslala do třetího kola.
Dvouhra - 2. kolo:
Šafářová (16-ČR) - Sugijamaová (Jap.) 6:3, 6:4
Šarapovová (1-Rus.) - Daniiliduová (Řec.) 7:6 (7:5), 3:1 skreč
Jankovičová (2-Srb.) - Šuaj Pcheng (Čína) 6:1, 6:1
Ivanovičová (3-Srb.) - Harkleroadová (USA) 6:4, 6:2
Petrovová (4-Rus.) - Osterlohová (USA) 7:5, 6:3
Hantuchová (5-SR) - Craybasová (USA) 6:3 7:6 (7:5)
Dementěvová (9-Rus.) - Brengleová (USA) 6:2, 6:0
Razzanová (Fr.) - Peerová (10-Izr.) 6:1, 4:6, 7:6 (8:6)
Bammerová (13-Rak.) - Govorcovová (Běl.) 6:2, 6:1
Srebotniková (15-Slovin.) - Santangelová (It.) 5:0 skreč
Azarenková (Běl.) - Shaughnessyová (USA) 6:2, 6:3.