Šafářová: Fandil mi celý autobus

28. srpna 2007 v 16:50
27.08.2007 21:38 - N e w Y o r k - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Z hlediště kurtu číslo 10 se každou chvíli ozval křik: "Go, Lucie, go!" Fanoušci mávali českými vlajkami a tleskali téměř po každé výměně. Kde se tu vzali? "Sestra Veronika vede s manželem hodinu od New Yorku tenisový klub," vysvětlovala Lucie Šafářová.
"Vždycky v první pondělí naloží plný autobus lidí a přijedou," dodala poté, co v prvním kole US Open porazila australskou soupeřku Mooreovou.
První kolo máte za sebou. Ale hned na jeho začátku jste ztratila servis a prohrávala 0:2.
Týden jsem tady jen trénovala a začátek prvního zápasu je vždycky pomalejší. Navíc jsem hrála s holkou, kterou jsem předtím v životě neviděla. Začala dobře, ale pak dělala chyby.
Takže na úvod dobrý zápas.
Ani ne, nic moc mi neukázal. Nemohla jsem se dostat do rytmu, což bylo nepříjemné: dala ránu do kurtu a hned pak zkazila dva jednoduché míče.
Jste už 22. na světě. V čem je vaše hra lepší než loni?
V kondici a v síle. Údery už dnes umí skoro všichni, takže musíte mít svaly a vytrvalost. Podívejte se na Ivanovičovou: vyhrála turnaj v Los Angeles a pak prohrála v prvním kole v Torontu. Protože byla unavená.
Jezdíte na US Open ráda?
Docela ano. Je tady velký areál a letos pořadatelé přestavěli šatny. Jsou větší, stejně jako prostory pro hráče. Navíc mám ráda New York.
Co hlavně?
Manhattan. Přijdete v kteroukoli hodinu a pořád se něco děje.
Nevadí vám zdejší dusna?
Proti minulému týdnu to bylo v pohodě. Hlavně v sobotu byla stoprocentní vlhkost: vyšla jsem ven a hned jsem byla mokrá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kam až letos dojde Lucka na US Open?

2.kolo 33.3% (5)
3.kolo 20% (3)
4.kolo 20% (3)
čtvrtfinále 0% (0)
semifinále 0% (0)
finále 13.3% (2)
vyhraje 13.3% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama