Říjen 2007

Místa konání týmových tenisových soutěží: Fed Cup v Brně, Davis Cup v Ostravě

27. října 2007 v 18:54
10.10.2007 15:43 - P r a h a - Týmy tenistů a tenistek nastoupí v únoru do prvního kola Davis Cupu i Fed Cupu v nejsilnějším složení. Na tiskové konferenci to oznámil za pořadatele zápasů Českou sportovní její majitel Miroslav Černošek. Tenistky odehrají utkání se Slovenskem v Brně, tenisté nastoupí proti Belgii v Ostravě.
S novým modelem vstoupí tenisté do příštího ročníku týmových soutěží. "Nová termínovka je uzpůsobena především olympijským hrám," vysvětlil Miroslav Černošek.
Vzhledem k losu se tak během jednoho týdne představí v tuzemsku reprezentační týmy žen i mužů. A dokonce v nejsilnějším složení!
"Mohu oznámit, že jsme se dohodli s Nicole Vaidišovou, že bude reprezentovat celý rok včetně olympijských her," řekl Černošek.
Pochopitelně se počítá také s účastí Lucie Šafářové a Tomáše Berdycha. "Pokud nás nezasáhnou nějaké zdravotní problémy, nastoupí oba týmy v nejsilnějším složení," potvrdil Černošek.
Utkání žen by mělo hostit Brno, mužů Ostrava. "Ano, tato města jsme nahlásili na mezinárodní federaci," potvrdil šéf organizátorů Vladimír Šafařík.
Organizátory čeká skutečně těžká úloha. Během krátkého úseku zabezpečit dva tak významné zápasy bude znamenat velké úsilí. "Jsme dost zkušený tým, ale nezbývá nám, než do toho pořádně šlápnout," připustil Šafařík.
Problém by mohl nastat například v tom případě, kdy by oba týmy zvolily stejný povrch. "Předběžně muži požadují taraflex, s kapitánem žen Alešem Kodatem ještě budu mluvit, ale myslím si, že ani stejný povrch pro ženy by pro nás nebyl problém," je klidný Šafařík.