Listopad 2007

Tenisový pár Berdych a Šafářová se sejde na Hopman Cupu

4. listopadu 2007 v 21:08
Perth/Praha - Tenisový pár Tomáš Berdych a Lucie Šafářová bude zase bojovat v barvách České republiky na lednovém Hopman Cupu.
Pořadatelé tohoto turnaje smíšených dvojic, který se tradičně koná v západoaustralském přístavu Perthu, ve středu oznámili oficiální nominaci a program. Opět pozvali český pár, jenž se už akce zúčastnil na přelomu loňského a letošního roku.
Bylo to velké pozdvižení, když do Austrálie dorazil český tým. Ne snad proto, že by patřil mezi největší hvězdy, nebo že by tenisté ze střední Evropy přijeli po třech letech. Nýbrž proto, že právě na Hopman Cupu byl jediným párem fungujícím nejen na kurtu.
Do finále devatenáctého ročníku však Berdych se Šafářovou nepostoupili, byť jim k tomu chyběl malý krůček. Nyní budou mít šanci vylepšit loňské účinkování, když je organizátoři nasadili jako číslo tři.
Program zahájí dvojice proti domácí Austrálii 29. prosince, na Silvestra budou soupeřem Američané a na závěr se utkají 3. ledna s Indií. Rodák z Valašského Meziříčí může být spokojen, zato jeho přítelkyni Lucii Šafářovou čekají těžší bitvy.
Rozhodně však český pár unikl podstatně složitější skupině, v níž je jasným favoritem Srbsko ve složení Novak Djokovič a Jelena Jankovičová.
Turnaj v Perthu obvykle zahajuje tenisovou sezonu, tentokráte se koná od 29. prosince 2007 do 4. ledna 2008. Nejdříve se utkají hráči a hráčky v singlu, o třetí bod bojují společně ve čtyřhře.
Dvacátý ročník Hopman Cupu ozdobí účast Martiny Navrátilové. Americká tenistka s českými kořeny bude k vidění na kurtu, ale také by měla komentovat finále pro televizi ABC.
Program českého týmu:
29. prosince: Česko - Austrálie (Šafářová - Moliková, Berdych - Luczak)
31. prosince: Česko - USA (Šafářová - S. Williamsová, Berdych - Fish)
3. ledna: Česko - Indie (Šafářová - Mirzaová, Berdych - Bopanna)