Výhoda? Náš kurt!

31. ledna 2008 v 21:31
Tréninky, ale i nákupy, taková je příprava fedcupového týmu na zápas proti Slovensku
BRNO - Být kompletní, to je kardinální otázka ženského týmu pro tenisový Fed Cup před každým zápasem. Na ten víkendový proti Slovensku by to mělo platit! Česká dvojka LUCIE ŠAFÁŘOVÁ je sice stále pod dohledem fyzioterapeuta, ale po prvních trénincích slibuje: "Budu hrát. Jsem připravena." Těší se, jak si zahraje po letech doma v Brně.
* Zranění hýžďového svalu, které vás trápilo od Australian Open, už je v pořádku?
"Je to v pořádku a určitě mohu trénovat na sto procent. Na zápas se těším. Ještě je pár dní do začátku a určitě bude dost času vyladit všechny potřebné detaily, ale už teď mohu říct, že se tady cítím velice dobře."
* Na sto procent?
"Možná tak na devadesát pět. (mhouří oči) To na zápas stačí. Ještě na mě dohlíží pan Kolář a taky náš doktor, ale ty největší problémy mám za sebou."
* Čím vám od nich pomáhali?
"Pan Kolář mi předepsal nějaké léky a pomáhal mi i akupunkturou. Nic jiného se dělat nedalo, muselo se počkat, až se to zacelí. Ještě ten sval trochu cítím, ale lepší se to každým dnem."
* Jak se vám zamlouvá kurt v hale na výstavišti?
"Je rychlý a měl by nám vyhovovat. Měl by být proti Slovensku naší výhodou. Tu pravou domácí atmosféru ale stejně vytvoří až diváci. Dnes už víme, že by mělo být úplně plné hlediště, takže to je příjemná zpráva."
* Máte domácí prostředí a téměř povinnost postoupit. Může vás to svazovat?
"Rozhodně je rozdíl hrát doma, nebo venku. Zatím nemám takový pocit, že by na nás měl dolehnout nějaký tlak nebo nervozita. Spíš bych řekla, že je tady o nás super postaráno, máme, co potřebujeme."
* Vy máte domácí prostředí na druhou, z Brna pocházíte. Stihla jste se otočit doma?
"O víkendu jsem byla u rodičů, to byly poslední dny doma. Chodila jsem si na výstaviště zahrát, abych si vyzkoušela prostředí, a spala doma. Jinak jsem na hotelu s týmem, tady žádné výjimky neplatí. A je to tak dobře."
* Plánovala jste, že spoluhráčky provedete po městě. Zvládly jste to?
"Byly jsme v nákupním centru Vaňkovka a taky jsem je vzala do svojí oblíbené kubánské restaurace v Líšni. Mám to tam ráda a s Tomášem (Berdychem) nám tam chutná, takže jsem vybrala tohle místo. Víc jsme toho nestihly, on nebyl moc čas."
* A kdyby byl?
"Samozřejmě bych je ráda vzala na náměstí a taky na Špilberk a na Petrov, tam je pěkně a je odtud hezký výhled."
* Když jste byly nakupovat, koupily jste si jako tým nějaký talisman pro štěstí?
"Talisman ne, ale jsme ženské, tak jsme si tam něco koupily. (směje se) Nicole a Iveta si koupily nějaké boty, pak nějakou parádu. Ženské věci."
* Pokukují po vás lidé, když jdete městem?
"Ne, nestalo se."
* Na co nejvíc se v domácím prostředí těšíte?
"Soutěžní zápas jsem v Brně nehrála dobře deset let, takže to bude příjemná změna oproti turnajům. Atmosféra bude jiná. Je skvělé, že se mohou přijít podívat rodiče, kamarádi a známí. Ale s pozvánkami jsem to nemohla přehánět. Každá jsme dostala dvacet lístků, ani jsem nezkoušela škemrat o víc."
* Bude to vítězný návrat domů?
"Všichni v to věříme. Minule jsme vyhrály 5:0, jednoduché to nebude, ale věřím, že to zopakujeme a porazíme je znovu."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo vyhraje utkání 1.kola FedCupu 2008?

Česká republika 5-0 31.9% (29)
Česká republika 4-1 22% (20)
Česká republika 3-2 34.1% (31)
Slovensko 3-2 5.5% (5)
Slovensko 4-1 2.2% (2)
Slovensko 5-0 4.4% (4)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama