Tenistky Česka hrají se Slovenskem 1:1

4. února 2008 v 10:06
B r n o - Po prvním dnu fedcupového utkání Česko - Slovensko je stav nerozhodný 1:1. V úvodní dvouhře získala bod pro Slovensko Dominika Cibulková po výhře nad Petrou Cetkovskou 7:5, 6:3. Ve druhém utkání srovnala skóre česká jednička Nicole Vaidišová, která Magdu Rybárikovou zdolala 7:5, 6:2. V neděli pokračuje utkání od 12 hodin.

Větší fedcupové zkušenosti, lepší úderová jistota a rychlejší pohyb po kurtu rozhodly o výhře Cibulkové nad Cetkovskou a prvním bodu pro Slovensko v úvodní dvouhře zápasu.
Přitom Petra Cetkovská vstoupila do utkání velmi nadějně. Bez viditelné nervozity získávala poměrně snadno své servisy, naopak při podání Cibulkové vždy získala dva brejkboly.
Proměnit se jí sice podařilo až ten šestý, ale po čtyřiceti pěti minutách hry se dostala do vedení 5:2. "Začátek jsem nechytila, byla jsem taková ztracená," popisovala úvod utkání Cibulková. "Navíc jsem dělala chyby, což pramenilo z nervozity. Celkově to byl hodně nervózní zápas."
O hru později Cetkovská podávala na výhru v prvním setu, ale po zkaženém voleji na síti úplně odešla. "Strašně moc jsem chtěla vyhrát," vysvětlovala Cetkovská. "Ale čím víc jsem chtěla, tím méně to šlo."
Cibulková vycítila šanci, zkušeně ji využila k zisku brejku zpět a set bez dalšího zaváhání dovedla do vítězného konce. Když poté vyhrála podání Cetkovské na úvod druhé sady, zdálo se, že duel spěje k rychlému konci.
"Za stavu 1:0 jsem dostala křeče do ruky," řekla k rozhárané hře v druhé sadě Cibulková. "Já jsem to věděla, ale znovu: snažila jsem se to zlomit, měla jsem i šance, ale ten tlak jsem nezvládla," uznala Cetkovská.
Obě tenistky tak předváděly, že servis nemusí být vždy výhodou. Postupně si jej vzájemně braly až do stavu 2:3. Tehdy poprvé Cibulková své podání udržela a znovu získanou výhodu už dokázala přetavit v první bod pro Slovensko.
"Petra hrála výborně, ale asi se projevilo to, že hrála první utkání ve Fed Cupu. Znám to z vlastní zkušenosti," řekla Cibulková. "Pokud zítra dostanu šanci, udělám vše pro to, abych toto zaváhání napravila. Dnes jsem měla na to tento vyhrát zápas," zakončila bilancování zápasu smutná Cetkovská.

Po prvním dnu nerozhodně

Svoji úlohu favoritky splnila ve druhém utkání česká jednička Nicole Vaidišová a získala očekávaný vyrovnávací bod.
První set se začal odvíjet podle papírových předpokladů. Ve třetí hře Vaidišová brejkla soupeřku a postupně se přibližovala k zisku první sady.
Za stavu 5:4 Vaidišová ale selhala, Rybáriková získala brejk zpět, ale psychickou výhodu nezužitkovala. V dlouhé jedenácté hře jí několik sporných verdiktů rozhodčích rozhodilo a servis opět ztratila.
Vaidišová už podruhé své podání neztratila, i když se na zisk setu hodně nadřela a proměnila až čtvrtý setbol. "Myslím, že jsem podala velmi dobrý výkon, ale chybělo mi Nicolino sebevědomí," našla rozdíl ve hře obou hráček Rybáriková.
Vydřený set Vaidišovou uklidnil a Nicole šla rychle do vedení 4:0. "Po tom prohraném prvním setu jsem ztratila trochu koncentraci," přiznala Rybáriková.
Zdánlivě snadný úkol, vyhrát dvakrát svůj servis, si česká jednička v osmé hře zkomplikovala. Nevyužila pět mečbolů a Rybáriková následně dotáhla stav na 5:4.
V desáté hře už Vaidišová žádné komplikace nepřipustila a šestým mečbolem ukončila první den zápasu. "Nejdůležitější je bod," řekla po utkání Vaidišová, která připustila, že: "Bylo to těžší, než jsem čekala, Rybáriková hrála dobře. Ale hodně jsem si to zkomplikovala sama, hrála jsem jinak, než jsem chtěla."
Kapitán Slovenek Mojmír Mihal je před nedělními zápasy dobře naladěn. "Obě naše hráčky podaly velmi dobrý výkon. Dominika se rutinérsky dokázala vrátit do zápasu v době, kdy Petra hrála výborně a získala očekávaný bod. Magda také sehrála dobrý zápas, byla Nicole vyrovnaným soupeřem. Před zítřkem jsem optimista."
Jeho protějšek Petr Pála stav 1:1 očekával. "Když se podíváte na žebříček, stav odpovídá postavení jednotlivých hráček na něm. Nicole svoji roli zvládla, Petra neskutečně dobře začala, ale své šance se zalekla. Nepředpokládám, že by zítra v naší sestavě nastalo nějaké překvapení."
ČESKO - SLOVENSKO 1:1
Cetkovská - Cibulková 5:7, 3:6, Vaidišová - Rybáriková 7:5, 6:4.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama