Vaidišová další start ve Fed Cupu zváží

4. února 2008 v 10:16
B r n o - Spokojeně vyhlížela v nedělním večeru po skončení fedcupového duelu se Slovenskem Nicole Vaidišová. A měla k tomu zřejmý důvod. Na jedničku zvládla svůj úkol, podílela se na všech třech bodech českého týmu. Vyhrála obě své víkendové dvouhry, na závěr pak uspěla společně s Květou Peschkeovou i ve čtyřhře.
Sama tenistka nejlépe věděla, že její výkony v jednotlivých zápasech byly jako na houpačce. Diváci přitom možná čekali hladké výhry s žebříčkově níže postavenými soupeřkami.
"Největší radost mám ze získaného bodu," přiznala upřímně po utkání s Dominikou Cibulkovou, kterým dostala Česko do vedení 2:1.
Její výkon v prvním a částečně i druhém setu nebyl z nejlepších. Kritické momenty však bravurně zvládla, zkoncentrovala se a závěr zápasu proměnila ve svoji exhibici. "Úvod zápasu jsem měla zase takový uspěchaný," narážela při hodnocení zápasu na své první vystoupení proti Rybárikové, kde měla obdobný problém. "Musela jsem změnit hru, šla jsem více do výměn a vyšlo to."
Vaidišová právě v kritických momentech názorně ukázala, proč je patnáctou hráčkou světa. "Jakmile se chytila, bylo těžké ji zastavit," uznala Cibulková. "V klíčových okamžicích druhého setu Nicole jasně prokázala, že byla hráčkou Top Ten," přidal se s pochvalou kapitán Slovenek Mojmír Mihal.
"Musela jsem se vypořádat s velkým tlakem. Všichni ode mě očekávali dvě výhry, ale tak jasné to ani v jednom zápase nebylo," komentovala své vystoupení Vaidišová.
Za stavu 2:2 se Nicole postavila po boku zkušené Květy Peschkeové na kurt i ke klíčové čtyřhře. "Nejsem deblistka, asi by to nebylo vhodné," odpověděla na dotaz o případné účasti ve čtyřhře v sobotu.
"Vyslyšela jsem kapitánovo přání," vysvětlila důvody změny svého postoje. A dobře udělala. S Pechkeovou vybojovala i třetí, postupový bod.
"Hrálo se mi super, byla radost s Květou hrát. Především v prvním setu jsme byly obě překvapené, jak nám to šlo," radovala se po skončení zápasu.
V dramatické koncovce to nakonec byla právě Vaidišová, která po opakovaných neúspěších ostatních hráček vyhrála své podání a rozhodla celé utkání. "Důležité je, že jsme vyhrály," ulevila si po vypjatém utkání.
Na téma případných soupeřů pro baráž o Světovou skupiny se Nicole odmítala bavit. "Já ani nevím, koho můžeme dostat, nestarala jsem se o to. Uvidíme, co bude dál," řekla poněkud nejasně.
Že by Vaidišová zvažovala svoji účast v dalším fedcupovém utkání? "Ještě není nic rozhodnutého. Musíme si na to sednou a probrat řadu věcí," vysvětluje Vaidišová. Více z ní však vypáčit nelze. "Až se bude blížit termín dalšího zápasu, určitě si na to sedneme."
Jedinou jistotou tak zůstává její kladný vztah k reprezentaci. Problémem prý není ani nový kapitán týmu. "O kapitána opravdu nejde, už jsem hrála i pod jinými, nejenom pod tátou. Já vždycky ráda reprezentuji, v tom není problém."
Kromě jména soupeře pro baráž se tak nad českým týmem vznáší i další otazník. Nastoupí i příště se svojí nejlepší hráčkou?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama