Leden 2009

Rozhovor s Luckou

19. ledna 2009 v 12:28
Deník Sport dnes publikoval rozhovor s českou tenistkou Lucií Šafářovou.

Ve velkém stylu vstoupila do Australian Open Lucie Šafářová. Proti turnajové čtyřiadvacítce Bammerové ztratila pouhé čtyři gamy a mohla se radovat. O to víc, že Rakouskou soupeřku porazila vůbec poprvé v kariéře a snížila s ní negativní skóre na 1:4.Ve velkém stylu vstoupila do Australian Open Lucie Šafářová. Proti turnajové čtyřiadvacítce Bammerové ztratila pouhé čtyři gamy a mohla se radovat. O to víc, že Rakouskou soupeřku porazila vůbec poprvé v kariéře a snížila s ní negativní skóre na 1:4.

Byl zápas jednodušší, než jste čekala?
"Řekla bych, že ano. Z obou stran to byl hodně nervózní zápas. Hrály jsme spolu už několikrát, pokaždé to bylo těsný a pokaždé jsem prohrála. Ale tentokrát jsem se s tím poprala líp než ona. Hlavně psychicky."
Bammerová vás loni vyřadila po boji ve 3. kole v olympijském Pekingu. Vzpomněla jste si?
"Určitě. Měla jsem to v hlavě. Ale spíš jsem měla velkou touhu konečně ji porazit."
Na Australian Open jste v roce 2007 zažila své nejslavnější grandslamové chvíle, když jste vyřadila Mauresmovou a došla až do semifinále. Motivuje vás tahle vzpomínka, když se do Melbourne vrátíte?
"Vzpomínky se vracejí a hodně mě to motivuje. Když už jsem to jednou dokázala, chci se o to pokusit znovu."
Na kurtu vypadáte výborně jako v dobách největší slávy. Kde se ta forma bere?
"Díky, na kurtu se vážně cítím dobře. Z Brisbane mám za sebou dobré zápasy, pak jsem se sice zranila v Sydney, ale pohoda tu určitě je."
Zraněné stehno jste měla při utkání zavázané. Dělalo vám problémy?
"Musím to zaklepat, ale zranění už je v pořádku. Za celý zápas jsem nepocítila bolest. I fyzioterapeut mi před zápasem říkal, že už je to dobrý a tejp jsem si nechala dát jen kvůli prevenci. Snad už bych měla být odolnější. Přes zimní přípravu jsem hodně pracovala, abych zranění neměla. Dělala jsem různá rehabilitační a silová cvičení, hodně hodin jsem strávila v posilovně, aby byly svaly silné."
Také jste změnila trenéra, teď vás vede Patrik Navara.
"Je to nový impuls a musím říct, že se vážně cítím moc dobře. Měli jsme dobrou přípravu v Tatrách a i v Prostějově jsem potom hodně makala."

1.kolo

19. ledna 2009 v 12:24
Lucie zvládla 1.kolo Australian Open na výbornou a stejně jako její přítel Tomáš Berdych postoupila hladce do druhého kola. Po výhře 6-3 6-1 nad Sybille Bammerovou ji teď čeká přemožitelka Petry Cetkovské Novozélanďanka Marina Erakovic.

VS

Marina Erakovic Lucie Šafářová

Australian Open 2009

16. ledna 2009 v 14:43
Už známe rozlosování pro letošní první grandslam sezony, melbournský Australian Open.

Lucie si v prvním kole zahraje proti Rakušance Sybille Bammerové (24.nasazená).


VS

Lucie 2009

11. ledna 2009 v 13:38
Lucie začala letos na turnaji v Brisbane. V prvním kole porazila Australanku Isabellu Hollandovou, která se dostala do pavouku na divokou kartu, 6-4 6-3. Ve druhém kole její krajanku Samanthu Stosurovou 6-4 6-4. Ve čtvrtfinále nestačila na druhou nasazenou hráčku turnaje Brisbane International Victorii Azarenkovou 6-7 4-6.

Jejím dalším turnajem je Medibank International v Sydney. Lucie musela hrát kvalifikaci, kde skrečovala zápas proti Meng Yuan za stavu 1-6 2-3 kvůli zranění nohy.

Lucčiným dalším turnajem by měl být australský Grand Slam v Melbourne Parku.